2009-10 Indoor Season

Boys
1500m:
Mile: (6:11.00 Paul Tavares Centereach, NY '90)
6:03.48 Trevor Barron (10 Bethel Park, PA) 1/29
6:33.55 Alejandro Chavez (11 Pharr, TX) 1/29
7:14.74 John Randall (10 Beaver Creek, OH) 1/16
7:21.45 Evan Vincent (11 Maranacook, ME) 1/10
7:43.36 Mitchell Brickson (11 Yellow Springs, OH) 1/30
3000m:
12:39.6 Tyler Sorensen (12 Lafayette, CA) 1/1
14:08.75 Matthew Forgues (10 Boothbay, ME) 1/24
14:15.78 Evan Vincent (11 Maranacook, ME) 1/24
14:24.0 John Randall (10 Beaver Creek, OH) 2/20
14:55.70 Mitchell Brickson (11 Yellow Springs, OH) 2/14
Girls
1500m: (6:28.20 Lisa Kutzing Port Jefferson, NY '98)
6:57.85 Destiny LaLane (10 Bay Shore, NY) 2/27
7:00.70 Amy Cheung (10 Connetquot, NY) 1/9
7:01.9 Aimy Yu (10 Bronx Science, NYC) 2/18
7:10.41 Suzy Farber (12 Northport, NY) 2/1
7:12.04 Crosby Tillman (11 Somers, NY) 1/9
7:16.45 Molly Josephs (12 Garden City, NY) 3/6
7:17.75 Rachel Tylock (11 Penfield, NY) 2/6
7:23.49 Diana Quinde (10 Health Professions, NYC) 1/9
7:24.32 Jennifer Halloran (11 Bay Shore, NY) 1/23
7:24.44 Jaymee Caplan (12 Rush Henrietta, NY) 1/23
 -10-
7:29.75 Sally Holt (10 Hilton, NY) 2/18
7:34.47 Amanda Accorso (12 Hilton, NY) 1/16
7:34.91 Sandi Cheng (10 Brooklyn Tech, NYC) 2/27
7:36.06 Meredith Stevens (10 Pittsford, NY) 2/27
7:36.87 Rebekah Champlin (13 Marcus Whitman, NY) 2/27
7:37.62 Jourdann Green (12 Longwood, NY) 2/9
7:38.37 Elizabeth Wilkins (13 Penfield, NY) 2/18
7:39.18 Courtney Garrison (10 Newburgh, NY) 1/22
7:41.32 Rachel Sigismondi (10 Sayville, NY) 1/23
7:41.65 Christine Kubus (10 Penfield, NY) 2/18
 -20-
7:42.84 Danielle Opatovsky (11 Shoreham, NY) 1/29
7:44.84 Kayla Hazel (11 Kings Park, NY) 2/27
7:45.38 Amanda Borok (11 Yorktown, NY) 2/27
7:46.16 Rachel Deppa (12 Sullivan West, NY) 2/6
7:48.40 Genevieve Spuhler (12 Northport, NY) 1/23
7:49.42 Ashley Weintraub (11 Tri Valley, NY) 2/6
7:50.77 Nicki Tornabene (13 Kings Park, NY) 1/29
7:51.39 Yangchen Dolma (Health Professions, NYC) 2/14
7:51.55 Katie Michta (14 Sachem North, NY) 1/9
7:52.28 Julianna Moore (11 Penfield, NY) 2/17
 -30-
7:52.3 Caitlin Lardaro (12 Pearl River, NY) 2/14
7:53.01 Melissa Tylock (14 Penfield, NY) 2/14
7:54.26 Rebecca Irwin (11 Schroeder, NY) 2/14
7:54.2 Erica Gold (Rye, NY) 2/14
7:54.7 Kathryn Hoffberg (10 Harrison, NY) 1/31
7:57.0 Devon Coulter (10 Clarkstown South, NY) 2/15
7:59.92 Sam Scardino (11 Victor, NY) 1/16
Mile: (7:00.90 Lisa Kutzing Port Jefferson, NY '97)
7:20.48 Erika Shaver (10 Dayton, OH) 1/16
7:29.31 Destiny LaLane (10 Bay Shore, NY) 3/13
7:30.18 Amy Cheung (10 Connetquot, NY) 3/13
7:32.57 Crosby Tillman (11 Somers, NY) 3/13
7:41.63 Molly Josephs (12 Garden City, NY) 3/13
7:42.60 Rachel Tylock (11 Penfield, NY) 3/13
7:48.82 Jennifer Halloran (11 Bay Shore, NY) 3/13
7:50.50 Abby Dunn (12 Auburn, ME) 1/10
7:54.9 Nicolette Sorenson (13 Lafayette, CA) 1/1
8:06.56 Sandi Cheng (10 Brooklyn Tech, NYC) 3/14
 -10-
8:08.77 Christine Kubus (10 Penfield, NY) 3/13
8:09.05 Elizabeth Wilkins (13 Penfield, NY) 3/13
8:09.30 Danielle Opatovsky (11 Shoreham, NY) 3/13
8:10.65 Jenny Thuotte (11 Gorham, ME) 1/10
8:14.05 Jaymee Caplan (12 Rush Henrietta, NY) 3/13
8:18.1 Maite Moscosa (13 Longwood, FL) 1/1
8:18.77 Amanda Borok (11 Yorktown, NY) 3/14
8:21.9 Hannah Kisley (11 Fuquay-Varina, NC) 1/1
8:22.55 Allison Chin (10 Tipp City, OH) 1/16
8:24.55 Amanda Catherall (12 Sachem East, NY) 3/14
 -20-
8:28.13 Reini Brickson (10 Yellow Springs, OH) 1/30
8:28.60 Meghan Keetley (14 Pearl River, NY) 3/14
3000m:
15:01.0 Erika Shaver (10 Dayton, OH) 2/20
15:44.1 Amy Cheung (10 Connetquot, NY) 2/14
15:58.91 Abby Dunn (12 Auburn, ME) 1/24
16:05.95 Allison Chin (10 Tipp City, OH) 2/14
16:06.77 Jenny Thuotte (11 Gorham, ME) 1/24
16:19.55 Crosby Tillman (11 Somers, NY) 12/27
16:35.0 Reini Brickson (10 Yellow Springs, OH) 2/20
17:31.02 Nicole Court-Menendez (12 Lewiston, ME) 1/24
17:54.59 Courtney Williams (11 Waterville, ME) 1/24